top of page

   KIM JESTEM?                

Kopia – Package Options Instagram Post (1500×1080 px)-4_edited.jpg

Cześć! Jestem Ewa, jestem aktorką musicalową i trenerem wokalnym z prawie 10cio letnim doświadczeniem.

Z wykształcenia jestem aktorką scen muzycznych - przez lata brałam udział w dziesiątkach koncertów i wielu produkcjach musicalowych w Polsce, kreując główne role w musicalach. Znam ten zawód od podszewki - wiem jak ciężko jest zacząć, a potem wytrwać! Konkurencja jest ogromna, a od nas wymaga się bycia w ciągłej gotowości i doskonałej formie.

 

Przez wiele lat, metodą prób i błędów szukałam "sposobu" na swoje wysokie dźwięki. Płynnie przeszłam ze zbyt lekkich, "klasycyzujących" gór do zaciśniętego, krzykliwego brzmienia. Straciłam wiele lat na ćwiczenia, które nie miały sensu, tylko dlatego że nikt nie umiał mnie pokierować i wytłumaczyć co nie do końca "gra" w moim głosie i jak powinnam ćwiczyć aby to naprawić.

Wierzę, że moje doświadczenia mogą pomóc i Tobie, dlatego w 2022r. po rocznym kursie w Londynie, dołączyłam do grona certyfikowanych nauczycieli techniki Vocal Balance - techniki wokalnej stworzonej i nauczanej przez Julie Gossage i Richard'a Halton'a - topowych nauczycieli śpiewu z West Endu. Od 2023r. jestem również dyplomowanym Vocal Health First Aider  z uprawnieniami brytyjskiego CPD Certification Service.

                 JAK I GDZIE PRACUJĘ? 

Prowadzę zajęcia stacjonarnie w moim studiu w Białymstoku i online z ludźmi z całego świata w jeżyku polskim i angielskim. Regularnie jeżdżę na szkolenia i warsztaty w Londynie, wraz z innymi nauczycielami Vocal Balance uczę w "The Bluthner Pianos" w samym sercu Londynu. ​Pomagam w przygotowaniach do egzaminów wstępnych, castingów,  przygotowuje z aktorami partie wokalne do musicali oraz pomagam w przygotowaniach do castingów i przesłuchań.  Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj moją pełną biografię.

vocal balance
VHFA badge.jpg
Kopia – Zielone i Fioletowe Dynamiczne Ramki Akcja Przygoda Zdjęcie w tle na Facebook-2.p

                   MOJA HISTORIA   

Kiedy sama zaczynałam swoją wokalną drogę czułam się zagubiona. Wiedziałam dokładnie czego chcę, ale czułam, że żaden nauczyciel nie potrafi mi tego przekazać. Chciałam śpiewać w musicalach i słuchałam namiętnie Original Broadway Castów zastanawiając się co zrobić, żeby brzmieć tak jak artyści na Broadwayu. 

 

Niestety nauczyciele, z którymi pracowałam albo mieli „zaplecze” klasyczne i tak próbowali ustawiać mój głos, albo twierdząc, że uczą „rozrywki” forsowali przeciąganie rejestru piersiowego do góry, co powodowało zacisk, ból i lawinę problemów z głosem. 

Nie mając jeszcze żadnej wiedzy, czułam podświadomie, że ani jeden, ani drugi sposób mi nie służy i nie przybliża do głosu, jaki chciałam mieć. 

 

Przez lata sama wiele eksperymentowałam, jeździłam do nauczycieli za granicą i brałam lekcje online. Czytałam zagraniczną literaturę, brałam udział w masterclassach z nauczycielami z całego świata, profesjonalnych kursach dla nauczycieli i wokalistów. Po latach, umiejętności i wiedza, którą zdobyłam w Polsce i za granicą w połączeniu z wieloletnią praktyką sceniczną i setkami poprowadzonych lekcji śpiewu spowodowały, że wypracowałam na tej podstawie swoje własne techniki pracy z głosem, które sprawdzają się i działają na setkach wokalistów, z którymi pracuję.

  MOJA METODA                   

Podstawą mojej metody jest przekonanie, że nauka śpiewu nie jest uczeniem się niczego nowego - jest jedynie oduczaniem się złych nawyków.

Mechanizmy, których używasz na co dzień w mowie są dokładnie takie same, jak te których potrzebujesz w śpiewie. Kiedy mówisz, w twoim głosie naturalnie występuje równowaga - jesteś w stanie mówić cały dzień na różnych wysokościach, a na koniec dnia nie czujesz żadnego zmęczenia!

Kopia – Package Options Instagram Post (1500×1080 px)-6_edited.jpg

Podstawą zdrowej techniki wokalnej jest MIX, czyli mieszanie ze sobą w odpowiednich proporcjach rejestru piersiowego i rejestru głowowego. Mix pozwoli Ci korzystać z siły i mocy rejestru piersiowego w połączeniu z lekkością i elastycznością rejestru głowowego. 

Tylko dzięki temu możesz nauczyć się śpiewać mocno, wysoko i efektownie o w lekki i bezwysiłkowy sposób.

Kopia – Zielone i Fioletowe Dynamiczne Ramki Akcja Przygoda Zdjęcie w tle na Facebook.png

               W CZYM MOGĘ CI POMÓC?   

            POMOGĘ CI:  

 • Śpiewać bez napięć i załamań głosu, używając całej skali głosu.

 • Śpiewać wysoko, mocno i efektownie w lekki i bezwysiłkowy sposób.

 • Wzmocnić te rejony Twojego głosu, które są zbyt lekkie i słabe.

 • Rozluźnić te rejony Twojego głosu, które są zbyt napięte i zaciśnięte.

 • Zdobyć zdrową i stabilną technikę wokalną, która nigdy Cię nie zawiedzie.

 • Przygotować się do castingu/egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie artystyczne (pełna oferta dostępna jest tutaj)

           JAK TO OSIĄGNIESZ?  

 • dokładnie określając problem i wyznaczając konkretny cel i plan działania (pomogę Ci!)

 • regularnie ćwicząc i wykonując precyzyjnie i indywidualnie dobrane ćwiczenia (nie masz czasu na częste lekcje? Sprawdź moje serie ćwiczeń)

 • próbując zaaplikować zdobytą wiedzę i umiejętności w piosenkach

 JAK MOŻESZ ZE MNĄ PRACOWAĆ?         

Szary geometryczny minimalistyczny wzruszający Wpis na Instagram-54.png
Neutral Elegant Feminine Photo Introduction Instagram Post-2.png
Beige and Green Minimalist Elegant Clean Wedding Organizer Customer Review Instagram Post-

Indywidualne lekcje na żywo w Białymstoku

lub online. Wpadnij na pojedynczą lekcję lub przychodź co tydzień!

Ćwicz regularnie, korzystaj z zalet pracy w grupie i dopasuj plan do swoich możliwości finansowych!

Krótkie i uniwersalne serie ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu jako uzupełnienie lekcji śpiewu. 

bottom of page